Personal tools
You are here: Home Blog Adrenalin Cup 2006
Navigation
 
Document Actions

Adrenalin Cup 2006

by Petra Krausová last modified 2007-12-18 18:26

V sobotu 24.6.2006 se v Ostravici děly věci :-) Extrémní závod štafet letos opravdu stál za podívanou, a to nejen díky sportovním výkonům. Z mých dojmů - asi budu muset před příštím "Adráčem" víc trénovat běh a zapamatovat si, že výdrž ve vzduchu a doletět někam co nejvýš není v tomto závodě to, co se od padáčkáře očekává :-) No ale naštěstí jsem svému týmu Merrell ostudu neudělala -) ...více už v oficiální tiskové zprávě agentury Seven Days:

OSTRAVICE – 24. ČERVNA

Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodě štafet


/Ostravice 24. června 2006/ Jubilejní 10. ročník extrémního závodu štafet opět vytrhl z poklidu Beskydskou Ostravici. 24. června přijelo změřit své síly celkem 38 čtyřčlenných týmů, z toho 4 dámské. Jako každý závod, měl i 10. ročník své favority, týmy Epson, Energizer, Opava Net/Internet BillBoard a Tilak Nutrend. Z ženských týmů se očekával špičkový výkon od týmu Merrell. Ve startovním poli se skvěla i jména olympioniků Michala Novotného (reprezentoval ČR ve snowboardingu) a Jaroslava Volfa (reprezentant na kajaku). V 10 hodin dopoledne odstartovala první skupina závodníků – běžci. Po cestě na Lysou horu je neminula ani pravděpodobně nejtěžší část trati - pouhých 300 m dlouhá sjezdovka pod Ostrou, kde ovšem převýšení dosahuje až 100 metrů! Poprvé byla tato trať vyzkoušena pouhý týden před naším závodem, kdy tu proběhlo Mistrovství republiky v běhu do vrchu. V průběžném hodnocení si nejlépe po 5 km vedl Roma Skalský z týmu EPSON.

Na Lysé hoře čekali na předávku od běžců netrpěliví padáčkáři, kteří se po loňském absťáku této disciplíny nemohli dočkat svého letu. S plnou výstrojí, včetně sedačky a helmy, měli zdolat 200m dlouhý úsek u vysílače a pak se vydat na vzdušnou cestu dolů na fotbalové hřiště. Počasí jejich čekání prodloužilo ještě o jednu disciplinu. V mezičase na správný vítr si svou etapu odjeli cyklisté podle časů, v jakých dorazili běžci na Lysou horu. Na celkem 16 km dlouhé trati si zakusili nejednoduché převýšení 925 m. Mezitím se vítr umoudřil a po minutě začali z Lysé hory konečně startovat i paraglidisté. Jako první se na fotbalové hřiště v Ostravici dostal Radek Večeřa z týmu Opava Net/Internet BillBoard. Roli favoritů potvrdila v této disciplině Petra Krausová z teamu Merrell.

„Z důvodu dlouhodobé prognózy sucha došlo díky České asociaci extrémních sportů k dohodě, že se voda vypustí pouze přes turbíny a ne výpusť, jako tomu bylo v loňském roce.I přes toto omezení se díky výborné práci a výpomoci mistra světa Kamila Mrůzka a organizačního týmu podařilo postavit takovou trať, která byla sjízdná a zároveň fyzicky náročnější než v loňském ročníku,“ uvedl ředitel závodu Martin Kráčalík. Závodníky na trase čekalo 5 branek „protivodek“, eskymácký obrat a hned na startu skok do vody z rampy a jak popisuje Katka Hošková z týmu Merrell, „ze všeho nejhorší bylo překonat studenou vodu, skrz kterou se musely hned na začátku dostat ke své lodi“. Po sjetí posledního jezu a projetí poslední brankou přijeli závodníci k levému břehu. Vylezli s lodí a pádlem na břeh a pak už zbývalo jen doběhnout posledních 200 metrů do cíle. Ani tady favoriti nezklamali.

Čekání na vítěze zkrátili v hlavním areálu fotbalového hřiště ultravtipní moderátoři České televize – Jirka Hölzel a Lukáš Přibyl. Komentovali snažení diváků při zdolávání adrenalinových disciplin – horolezecké stěny, bungee runningu, volejbalu v bazénku s vodou a při dalších podobně vychytaných atrakcích. Během celého dne mohli všichni v areálu sledovat dění na tratích na velkoplošné obrazovce, které přenášela Česká televize živě z Lysé hory a ze samotného areálu. Závodníky přišel podpořit MUDr. Lukáš Pollert, Pavel Anděl, Dalibor Gondík, Aleš Háma a Jakub Wehrenberg, Leopold Sulovský a další zvučná jména…

A jak to tedy všechno dopadlo? První místo obhájil tým EPSON ve složení Roman Skalský (MT. Running), Jan Škrabálek (paragliding), Kristian Hynek (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak). Druhé místo obsadil tým Energizer (Pavle Brýdl – MT. Running, Michal Šotek – Paragliding, Luboš Kondis – MTB a David Knebel – kajak). Tilak/NUTREND si sice původně dojel pro třetí pozici, ale byl diskvalifikován za nedodržení pravidel závodu. Třetí příčku si tak obsadil amatérský tým DALEX I (Pavel Havelka (MT. Running), Lubor Hyška (paragliding), Matouš Ulman (MTB) a Daniel Rubín (kajak).
V ženské kategorii se nekonalo žádné překvapení a první místo „urval“ tým Merrell. (Irena Šádková - MT. Running, Petra Krausová – Paragliding, Ilona Bublová – MTB a Katka Hošková – kajak).

Co říci závěrem? Poslední slovo si jistě zaslouží organizátor celé akce Martin Kráčalík, který jubilejní 10. ročník závodu zhodnotil takto: „Tento ročník byl nejtěžší v celé své desetileté historii, jak po stránce organizační, tak i po stránce jednotlivých disciplin. Letošní ročník se zapíše do adrenalinové historie velkým počtem defektů u discipliny MTB. Velmi si cením toho, že si závod i přes stěhování z Krkonoš do Beskyd uchoval a viditelně rozšířil okruh svých příznivců. Rád bych poděkoval za vstřícný přístup Chráněné krajinné oblasti Beskydy, Lesům České republiky a povodí Odry.“

Po večerní Noci s Andělem, kterou Česká televize naživo vysílala přímo z Ostravice a tentokrát ji věnovala výhradně „Adroši“, skvělé zábavě s hudebními kapelami jako Děda Mládek Ilegal Band a Hamleti se všichni rozjeli zpátky domů a pro organizátory s koncem tohoto ročníku začínají přípravy nového. Věříme, že minimálně tak dobrého, jako byl ten letošní.

Podrobnější informace o startujících, průběhu přípravných prací a zajímavosti naleznete na internetové stránce www.adrenalincup.com


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: