Personal tools
You are here: Home Blog Mistrovství Evropy Srbsko
Navigation
 
Document Actions

Mistrovství Evropy Srbsko

by Petra Krausová last modified 2008-07-04 12:55

Mistrovství Evropy 2008 – Srbsko

Po lehkém odloučení od závodního života jsem se rozhodla pokusit se o obhajobu titulu mistryně Evropy. Pravdou je, že času na tréning před závodem mi Mates moc nedal ( a to už mu je skoro 7 měsíců :-) ) , ale pozvolný začátek závodu mi zatím vyhovuje a zvolna se do formy dostávám. Stejně tak Verča, která se o Matěje vzorně stará když jsem ve vzduchu a ještě navíc nám dělá svoz z tratě.
Doufáme, že se do formy dostanou i organizátoři závodu, protože pořadatelská stránka soutěže zatím trochu vázne – špatné svozy a vývozy, neposekané přistávačky, nevyhovující startoviště…
První den závodu nám zahřmělo ještě před task briefingem a neletěli jsme.  Druhý soutěžní den, středa, se nesl ve znamení lehkého organizačního chaosu. Na start se sice na rozdíl od prvního dne všichni piloti dostali včas, ale po startu prvních pár pilotů na asi 70 kilometrů dlouhý task se otočil vítr a začalo foukat zezadu. Když se pár pilotů vydalo na druhý start, který má sice výrazně nižší převýšení, ale byl nafukovaný, pro jistotu změnu startu organizátoři zakázali. A tak jsme ještě chvíli vyčkávali a nakonec byla disciplína zrušena kvůli neregulérním podmínkám na start.
Až včera jsme tedy uletěli první kolo. 71 kilometrů nebylo vůbec jednoduchých a do cíle se dostal jedný pilot, francouz Greg letící na Magusu. Už samotný start na západním startu se severním větrem byl pro spoustu pilotů oříškem. Navíc převýšení asi 100 metrů na přistání potrestalo každého, kdo si nevybral správný start do stoupáku, okamžitým vyhnitím. To jsem si vybrala i já, ale možnost restartu se ukázala jako užitečná a měla jsem šanci letět, i když jsem byla jedna z posledních co na trať vyrazili. Individuální startovní kružnice mi ale dávala šanci slušného umístění i pokud by se do cíle doletělo. Nebylo vůbec těžké zůstat hned u prvního či druhého otočňáku a nakonec jsem celkem ráda, že se mi podařilo uletět necelých 50 kilometrů a dostat se do první pětky žen, která mezi sebou nemá velké bodové rozdíly a závod je tedy otevřený. David s Tomem uletěli asi o 10 kilometrů dál a na Grega ztrácí asi 200 bodů. Ale i to se dá dohnat. Velké diskuze a stížnosti se teď ozývají na regulérnost startu a na špatnou organizaci svozů. Tak uvidíme co se v dalších hodinách a dnech ještě vyprotestuje :-)
Dnes má jít fronta, takže i přes slunečné ráno nám den zrušili a máme volno. I když už je skoro poledne a mraky nikde…tak to snad nebude další selhání organizace.
Držte palce ať se nám daří a ať Mates nebrečí :-)  .
Ahoj Petra

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: