Personal tools
You are here: Home Blog Mistrovství Evropy, Kalavrita – Řecko
Navigation
 
Document Actions

Mistrovství Evropy, Kalavrita – Řecko

by Petra Krausová last modified 2007-12-18 17:49

Zlato je doma! Po loňském vítězství ve světovém poháru a získání titulu mistryně světa jsem konečně dobila Evropu :-) Moc děkuju vám všem, co jste mi drželi palce, věřili, pomáhali a podporovali mně. Mému maskotovi a trenérovi Martinovi patří specielní dík, nejen za to že mi pomohl vypotit chřipku, která mně trápila na začátku závodů, ale i za to, že mi věřil i ve chvílích, kdy já sobě už dávno ne :-)

Po celkem pěti odletěných kolech se rozhodlo o mistrech Evropy. Mou hlavní soupeřkou se ukázala německá závodnice polského původu Ewa Cieslewitz, která letěla velmi vyrovnané výsledky a rozhodovalo se až v posledním kole. Ve chvíli, kdy už jsem se zvolna smiřovala s tím, že díky své chybě z druhého kola už titul Mistryně Evropy letos nezískám. Vymyslela jsem totiž zkratku po trati tak úžasně, že jsem do cíle dotáhla poslední partičku pilotů až o dvě hodiny později, než doletěla vedoucí skupina. Ale nakonec chyba mé soupeřky, kdy při startu předčasně proletěla startovní sektor, rozhodla.
V mužské kategorii titul vybojoval švýcarský pilot Christian Maurer, který letos světu dokazuje svou výkonnost i při světových pohárech. Druhé místo si vylétal Bruce Goldsmith a třetí místo vybojoval Tomáš Brauner. Vzhledem k tomu, že v týmové soutěži jsme také obsadili třetí místo za Itálií a Švýcarskem, měli jsme co slavit :-) Na náladě nám ubral jen fakt nedobré organizace soutěže a několik úrazů, které vznikly především nevhodností terénu pro závody – silná mořská bríza protahující údolími nám občas chystala krušné chvilky. A tak jen doufám, že příští světové soutěže budou lépe zajištěné.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: